Teknoloji ile Üretelim Platformu Nedir?

Araştırmalar gösteriyor ki; Türkiye’nin teknoloji tüketimi, üretiminden çok daha önde. Biz de her kesimden teknoloji üreten nesiller yetiştirmek amacıyla bir platform yaratmaya karar verdik. Ve böylece Türkiye'nin teknoloji ile üretmesine destek olmak için Lenovo'nun öncülüğünde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), İTÜ ARI Teknokent, Arena Bilgisayar, Index Grup, Koyuncu Elektronik, FutureBright Group ve Penta Teknoloji'nin bir araya gelmesiyle hikayemiz başladı.

Çocuklara, öğrencilere ve girişimcilere teknolojik dünyayı tanıtmaya, gerekli donanımları kazandırmayı hedefliyoruz. TEGV ile 7-13 yaş arasındaki 50.000 çocuğa kodlama eğitimi vererek geleceğin teknoloji üretecek nesillerine ışık oluyoruz. İTÜ ARI Teknokent içerisinde kurulacak Yazılım Teknolojileri Eğitim Merkezi’nde girişimcilerin teknolojik bilgi birikimini ve donanımını kazandıracağız. Herkesin teknolojik yolculuğuna kılavuz olmak için meslek lisesi ve üniversite öğrencilerine etkin ve üretken bilgisayar kullanımı, 3D yazıcı eğitimi, ileri kodlama ve mesleki yazılım eğitimi, sosyal medya yönetimi ve web tasarımı eğitimi imkanlarını sunuyoruz.

Teknolojinin sadece eğlence ve tüketim amaçlı olmasını değil, üretilip ülkemizi yukarı taşımasını hedefliyoruz.

Misyonumuz

Ülkemizde katma değerli üretimin artması ve toplumsal kalkınmayı desteklemek üzere her kesimin teknolojiyle üreten tarafta olmasını hedeflemek.

Vizyonumuz

Teknolojiyi üretim amacı olarak kullanmayı teşvik eden olanakları sağlamak.

Lenovo
TEGV
ITU Arı
Future Bright Group
Arena
Index Group
Koyuncu
Penta

Platform hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

info@teknolojiileuretelim.com

Bizi Takip Edin
×