25 Nisan 2020

Japonya’ya Teknoloji Satan Türk: Hande Çilingir

Henüz üniversite yıllarında sorunları tabandan çözme hedefli olan bir sosyal sorumluluk projesiyle girişimcilik hayatına başladı. BilgiAid adını verdiği bu girişimle Türkiye Genç Girişimciler yarışmasında ‘’Yılın Sosyal Projesi’’ ödülünü kazandı.

Daha sonraları yüksek öğrenimi için çıktığı yurt dışında gözlemlediği deneyimlerini işine aktardı. Öğrencilerin yurt dışında ailelerin yanında kalarak İngilizce öğrenme konseptini Muğla Fethiye’de uygulamak için ‘’English and More’’ Dil Okulu’nu kurdu. 3 yılda 30 ülkeden 3.000 öğrenciye ulaştı.

Hande Çilingir kendi teknolojisini, yazılımını, kodlarını ihraç edemeyen ülkelerin dışa bağımlı olabilecek kadar risk altında olduğunu düşünüyordu. Bu nedenle sonraki fikrini teknoloji üzerine kurması gerektiğine inandı. O günlerinden şu şekilde bahsediyor: "English and More’un ardından Insider’ı kurmaya karar verdik. Kendi teknolojisini, yazılımını, kodlarını ihraç edemeyen ülkelerin diğer ülkelere bağımlı hale geleceğine inandığımız için, sonraki girişimimizi teknoloji alanında hayata geçirmemiz gerekiyordu. Insider’ın iş fikrini oluştururken, pazar ihtiyaçlarını doğru anlamaya çalıştık. Benzer işler yapan firmaları inceledik. Sadece Silikon Vadisi’ndekilere değil, İsrail gibi aynı dinamiklere sahip başarılı girişimlere de bakıp kıyaslama yapmak, bize bu süreçte çok yardımcı oldu. Yaklaşık 6 ay süren pazar araştırmalarından sonra, ürün için fikirlerimizi oluşturduk."

Insider, gerçek zamanlı öngörüsel segmentleri gelişmiş yapay zeka ve makine öğrenme becerileri sayesinde güçlendiren platform, web, mobil web, mobil uygulamalar ve reklam kanallarında pazarlama uzmanlarının kişiselleştirilmiş tecrübeler sunmalarını sağlıyor. Ve globalleşme aşamasını ilk olarak Uzak Doğu’da gerçekleştiriyor. Yani teknolojinin beşiğine teknoloji satıyor.

Insider, çevrimiçi satış yapan şirketlerin, müşteri sadakatini ve büyümesini artırmayı sağlayan, çok kanallı bir müşteri deneyimi platformu ve bugüne kadar 5,5 milyon dolar yatırım almayı başardı.

Başarıları ve şirketinin yükselmesiyle zamanla ABD dışındaki en iyi 3 kadın CEO’dan biri seçilen Hande Çilingir bugün Londra, Singapur, Tokyo, Dubai, Moskova, Paris, Jakarta, İstanbul, Kiev, Sidney, Seul, Bangkok, Hong Kong, Barselona, Helsinki ve Taipei’nin de içinde bulunduğu toplam 24 global ofisi olan bir teknoloji şirketini yönetiyor.


Paylaş:
Yorumlar

Puanınız

İlginizi Çekebilir
12 Şubat 2021

Her Gün Bir Yudum Kahvenin Yanına Biryudumkitap

Kitap severler için geliştirilen Biryudumkitap uygulaması, kullanıcılarının e-posta kutularına her sabah roman ve hikaye pasajları gönderen bir sosyal girişim projesidir.

12 Şubat 2021

Hedefe Giden Yolda İlk Destekçilerimiz: Melek Yatırımcılar

Bu yazımızda, geçtiğimiz on yıl içerisinde hayatımıza giren ve bir süredir de fazlasıyla popüler olan start-up kavramının beraberinde getirdiği melek yatırımcılara yer veriyoruz. Özgün bir fikre sahip olup bunu hayata geçirmek için maddi desteğe ihtiyaç duyan girişimcilere çözüm sunan melek yatırımcılar kimlermiş tanıyalım.

10 Aralık 2020

Geleceğin Popüler Mesleklerini Yakından Tanıyalım

Yapay Zeka Mühendisliği: Makineleri insan beyniymiş gibi tasarlayan ve oluşturan, makine öğrenme algoritmalarını geliştiren meslek dalıdır...

Platform hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

info@teknolojiileuretelim.com

Bizi Takip Edin
×