12 Nisan 2021

Her Gün Bir Yudum Kahvenin Yanına Biryudumkitap

Kitap severler için geliştirilen Biryudumkitap uygulaması, kullanıcılarının e-posta kutularına her sabah roman ve hikaye pasajları gönderen bir sosyal girişim projesidir.

2015 yılının Ekim ayında ortaya çıkan girişimin temelleri, kurucuları tarafından Koşuyolu’nda bir kafede atıldı. 'Her sabah bir yudum kahve, bir yudum kitap kalbe iyi gelir' fikri ile yola çıkan girişim, 36 saat içerisinde yayına alındı.

1 Aralık 2015 itibarıyla ilk pasajları abonelerine ulaştıran Biryudumkitap yayına başladığı ilk haftanın sonunda 10.000 aboneye ulaştı. Günümüzde ise bu sayı yüz binlerce aboneye ulaşmış durumda.

Çoğunlukla Türk Edebiyatı'na yer verilen içeriklerde dünya edebiyatından da izler bulunuyor. Hafta içi dünya klasikleri ve Türk edebiyatından alıntılar sunulan uygulamada, cumartesi günleri şiir, pazar günleri ise edebiyat dergilerinden denemelere ve yazar adaylarına yer veriliyor.

Tamamen ücretsiz olan uygulama 1 milyon aboneye ulaşmayı hedefliyor.


Paylaş:
Yorumlar

Puanınız

İlginizi Çekebilir
25 Nisan 2020

Türkiye’nin İlk Unicorn Şirketi : Peak Games

Türkiye’nin en önemli oyun firmaları arasında olan Peak Games, Sidar Şahin tarafından 2010 yılında kuruldu. Peak’in, Facebook’a yaptığı oyunlarla kısa sürede sağladığı başarısı yatırımcıların ilgisini çekti. Earlybird Venture Capital’in 5 milyon dolarlık yatırımı ve melek yatırımcılarla birlikte şirketin 2011’de aldığı toplam yatırım 11.5 milyon doları buldu.

25 Nisan 2020

Kısa Bi’ Molaya Kısa Bi’ Film: Cineshort

“Sonra? Filmimi yapacağım, ya sonra?” Hasan Celil Tombul’un kısa filmini yaparken defalarca kendine bu soruyu sorması ve artık harekete geçmeye karar vermesiyle birlikte ortaya bir fikir çıktı: Cineshort

25 Nisan 2020

Japonya’ya Teknoloji Satan Türk: Hande Çilingir

Henüz üniversite yıllarında sorunları tabandan çözme hedefli olan bir sosyal sorumluluk projesiyle girişimcilik hayatına başladı. BilgiAid adını verdiği bu girişimle Türkiye Genç Girişimciler yarışmasında ‘’Yılın Sosyal Projesi’’ ödülünü kazandı.

Platform hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

info@teknolojiileuretelim.com

Bizi Takip Edin
×